ПН-СБ : с 9.00 до 18.00
м. Харків, вул. Клочківська 370

МАЗ запустив новий завод з випуску двигунів та КПП спільного виробництва

15 липня 2021 року представники МАЗ на форумі презентували виробництво двигунів та коробок передач, які вже використовуються в вантажівках та автобусах. Агрегати випускають на нових фабриках у парку «Великий камінь». Це дозволить знизити собівартість автотехніки білоруського автофлагмана.

«Потенціал підприємств («МАЗ-Вейчай »і« Фаст-МАЗ») дозволить зберегти обсяги виробництва, що існують, та наростити нові, створюючи сучасну і інноваційну автотехніку», - зазначив під час виступу гендиректор ВАТ «МАЗ» - керівник холдингу «БЕЛАВТОМАЗ» Валерій Іванкович.

Двигуни для вантажівок та спецтехніки вже випускає моторний завод «МАЗ-Вейчай», відкритий восени 2019 року разом з китайською корпорацією Weichai.

Коробками передач забезпечує новітня фабрика «Фаст-МАЗ», побудована разом з Shaanxi Fast Gear. Можливості обох підприємств дозволяють повністю покрити поточні потреби виробництва МАЗ.

На власні агрегати переводять самоскиди, тягачі, бортові автомобілі, лісовози і спецтехніку. Це також торкнеться і інших напрямів. Перехід буде поетапним, над цим активно працюють конструктора та інженери.

Зараз «МАЗ-Вейчай» випускає двигуни потужністю від 190 до 460 "коней", цього достатньо для дієвої лінійки автотехніки - від середньотоннажних автомобілів до важковаговиків. «Фаст-МАЗ» в свою чергу виробляє 6, 9 і 12-ступеневі механічні коробки передач, якими комплектуються білоруські вантажівки.

Виробничі потужності дозволяють заводам щорічно випускати 10 тисяч моторів і 10 тисяч коробок передач.